"Kdo do hor jde, jako by se ke své matce vracel."

Tibetské přísloví

Pěší pouť doporučuji mladým místo vojny, říká cestovatel

Prodal penzion v Nitovicích, rozvedl se, sbalil si věci a vydal se na túru utřídit si myšlenky. Hranice bývalého Československa chtěl obejít už loni, nakonec vyrazil letos 12. dubna na úplněk od rybníka Julius u Nové Bystřice. Tam se zase vrátil v první polovině července. Hledal prý nový námět na knihu, kterou chce o své pouti napsat.
„Taky jsem zjistil, že hranice nabízí koktejl všemožných terénů a scenérií. Nížiny, hory, pěkná města a zároveň divočinu. Zjistil jsem, že takovou cestu ještě nikdo nepodnikl, tak jsem se do toho dal,“ vypráví jednapadesátiletý cestovatel. Nejhorší podle něj byly první čtyři dny.

Číst dál...

Jihočech obešel pěšky bývalé Československo za 89 dnů

 

Rozhovor pro Český rozhlas České Budějovice 17. července 2017.

Bývalé Československo obešel za 89 dní

V nohách má přes tři tisíce kilometrů a už teď plánuje, kam se vydá příště. Túru po hranicích bývalého Československa absolvoval Rostislav Gregor za 89 dní. Prodal penzion v Nítovicích, rozvedl se, sbalil si věci a vydal se utřídit si myšlenky. V první polovině července se vrátil a rozhodl se o svých cestách napsat knížku.

Číst dál...

Cena

Cena pro jednotlivce

Česká a Slovenská pohoří, Podkarpatská Rus

Za každý den 1 200 - 1 900,- Kč / osobu. V ceně není zahrnuta doprava klienta, naopak jsou v ní zahrnuty tzv. neplánované výdaje. Tyto budou upřesněny při osobním setkání.

Ostatní státy

Za každý den 1 200 - 1 900,- Kč / osobu plus moje doprava.

 

Cena pro skupiny

Za každý den od 4 osob 1 000 - 1 900,-  Kč / osoba. V ceně není zahrnuta doprava klienta, naopak jsou v ní zahrnuty tzv. neplánované výdaje. Tyto budou upřesněny při osobním setkání.

 

Zapůjčení materiálu

Nabízím možnost zapůjčení batohů, sněžnic a stoupacích želez od kvalitních výrobců. Ceny dohodou.

 

Pojištění

Putování výhradně na vlastní nebezpečí. 

Doporučuji připojištění na cesty.